Rummikub – wciągająca gra towarzyska

Jak wiadomo, gry planszowe pozwalają na dobrą zabawę oraz spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Są doskonałą alternatywą dla komputera, przed którym spędza się długie godziny. Jednocześnie rozwijają u dzieci oraz dorosłych umiejętności współpracy, strategii bądź logicznego myślenia. Jedną z takich gier jest Rummikub.

Prosta i wciągająca gra towarzyska

Gra strategiczna Rummikub po raz pierwszy została wydana w 1950 roku, natomiast ogólne zainteresowanie oraz szeroka popularność pojawiła się dwadzieścia lat później. Niezwykle wciągająca i interesująca gra przy swojej prostocie okazała się wielkim hitem. Dzięki temu zdobyła liczne nagrody gry roku czy najlepiej sprzedającej się gry. Co ciekawe, popularność Rummikuba sprawiła, że na całym świecie są organizowane jego mistrzostwa. Doczekała się również wielu wersji, takich jak:

– Standard
– Standard rozszerzony XP
– Twist
– Start Right – wersja dla dzieci
– Expert – najbardziej wymagający wariant gry
– Word – wersja z literami

Gra przeznaczona jest dla osób od 7 roku życia. W typowej rozgrywce używa się 104 kostek z wartościami od 1 do 13, w czterech kolorach oraz 2 kostek z symbolem jokera. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kostek poprzez ich wyłożenie w odpowiedniej serii. Taki ciąg powinien składać się z co najmniej 3 kostek o tych samych lub następujących po sobie wartościach. Joker może zastąpić dowolną z kostek z liczbami. Główną atrakcją w grze jest możliwość dowolnego przekładania i modyfikowania kostek, przy zachowaniu podstawowej zasady tworzenia ciągów.