Oryginalne prezenty – gadżety dla geeków

Każdy z nas zna kogoś kto interesuje się popkulturą. Filmy, gry komputerowe, seriale czy komiksy pełne są oryginalnych postaci i atrybutów, które mogą stać się ciekawym gadżetem. Taki prezent dla fana danej pozycji będzie niezwykle miłym gestem, który z pewnością zapamięta na dłużej. Zobacz najciekawsze propozycje gadżetów dla geeków!

Popkultura nie zna granic. Fanami postaci męskiej mogą być zarówno chłopcy jak i dziewczyny, w związku z tym gadżety są zazwyczaj niezwiązane z kontekstem płciowym. W związku z tym zjawiskiem, przebieranie się za ulubione postacie również nie ma nic wspólnego z ich płcią bohaterów. Dość często następuje również zjawisko ,,udziecinniania” wizerunków kultowych postaci. Przykładem może być figurka Geralt funko pop, będąca uroczą wersją Geralta z Rivii czy występujące w podobnym stylu figurki Batmana czy Jockera. Ważnym jest, by zwrócić uwagę na to czy fan, którego chcemy obdarować jest zwolennikiem oglądania postaci w ich rzeczywistych formach czy też podobają mu się również te przerysowane.

Oprócz figurek, w sklepach internetowych i stoiskach na konwentach znajdziemy również plakaty w dobrej jakości, koszulki, karykatury rysowane, pluszaki a nawet poduszki z wizerunkami bohaterów. Czasami, niektóre serie oferują również gadżety dla niej charakterystyczne np. broń głównego antagonisty czy naszyjnik, który nosi jedna z ważnych postaci. Możliwości jest wiele dlatego warto zastanowić się nad wybraniem gadżetu, który mógłby spodobać się fanowi danej serii.