gry planszowe

Gry do nauki języka polskiego?

Zagwarantowanie dziecku dobrych warunków do nauki języka polskiego nie zawsze jest łatwe. Oczywiście jest to szczególnie utrudnione, jeżeli mieszka się za granicą, a dziecko nie ma możliwości uczęszczania do polskiej szkoły. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Baw się i ucz

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Odpowiednio dobrane gry rodzinne sprawią, że dziecko nie tylko doskonale spędzi czas wraz z całą rodziną, ale również nabędzie nowe umiejętności, które wspomogą je w nauce języka.

Aktualnie producenci oferują różnego rodzaju gry planszowe, czy też karciane, które doskonale sprawdzą się do nauki języka. Należy jedynie pamiętać, aby dobrać grę, która będzie odpowiednio dostosowana do wieku dziecka.

Różnorodne możliwości

Odpowiednio dobrana gra zagwarantuje dużą dawkę zabawy zarówno rodzicom, jak i dzieciom. W przypadku najmłodszych pociech zdecydować się można m.in. Na zabawę 4 Pory Roku Jawa. Ta prosta gra polega na dopasowywaniu na czas różnorodnych żetonów do obrazka przedstawiającego określoną porę roku.

Inną ciekawą propozycją może być zabawa 5 sekund. Tego rodzaju zestaw sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych dzieci. Polega ona na odczytywaniu różnego rodzaju pytań znajdujących się na karcie. Aby uzyskać punkty ma się tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. Można również przemyśleć zakup takich gier jak:

  • 25 gier dla całej rodziny,
  • abecadło układanka dydaktyczna.

Ofertę znajdziesz na rewolucja.co.uk.