Komunia w UK – gdzie kupić zaproszenia i pamiątki komunijne?

Pierwsza komunia to doniosłe wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Polskie rodziny katolickie, które mieszkają na stałe w Wielkiej Brytanii muszą jednak wykazać się pewną inicjatywą, aby ceremonia mogła odbyć się w sposób tradycyjny.

Wynika to z faktu, że społeczeństwo brytyjskie jest w większości anglikańskie albo zlaicyzowane. Na szczęście na wyspach funkcjonują polskie kościoły, a przez Internet można zakupić komunijne upominki i dodatki.

Księgarnia polonijna online

Jeśli chodzi o stricte sklep komunijny UK daje raczej małe pole manewru. Dlatego ciężko znaleźć całą witrynę handlową poświęconą wyłącznie dewocjonaliom i innym produktom religijnym. Natomiast księgarze wychodzą na przeciw potrzebom rodaków. W asortymencie dobrej księgarni dla Polonii można odnaleźć np. zaproszenia, książki przygotowujące do sakramentu czy wyjątkowo piękne wydania Biblii – https://rewolucja.co.uk/ksiazki/ksiazki-pamiatkowe-i-okolicznosciowe/komunia. Często dostępne są także pamiątki komunijne takie jak ramki na zdjęcia, albumy czy elegancko zapakowane zestawy książkowe. 

Najlepsze prezenty dla młodych katolików

W Polsce przyjęło się, że podarki z okazji pierwszej komunii mają być kosztowne. Standardowo kupuje się rowery, tablety lub zegarki. Komunia w UK ma przeważnie skromniejszy wydźwięk. Świetnie sprawdzą się więc prezenty rozwojowe. Książki bądź audiobooki. Poza typowo teologicznymi wydaniami warto sięgnąć także po pozycje popularnonaukowe. Wesprze to zarazem sferę duchową, jak i intelektualną dziecka.