Jakie korzyści płyną z zabawy lalkami?

Lalki nie są oczywiście czymś niezbędnym w życiu dziecka, ale warto po nie sięgać już na wczesnym etapie dzieciństwa, gdyż płynie z tego wiele korzyści. Zabawa lalkami ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka i to zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Lalka Barbie staje się najlepszą przyjaciółką, a zabawkowy bobas wymaga opieki. Dzieci mówią do lalek, dbają o nie, wcielają się za ich pomocą w różne role. Zabawa w domu to klasyka, a lalka nadaje się do tego idealnie. Dziewczynka będzie zachwycona otrzymaniem domu dla lalek z pełnym wyposażeniem, pięknymi ubrankami, do wyboru jest mnóstwo akcesoriów. Wszystko to sprawia, że można się wspaniale bawić i jednocześnie nauczyć wielu przydatnych rzeczy.

Lalki Barbie sposobem na naukę poprzez zabawę

Zabawa lalkami sprawia mnóstwo radości, nie ma mowy o nudzie. Jest to jednak nie tylko rozrywka, ale też nauka. Dzieci uczą się odpowiedzialności, rozwija się wyrozumiałość i empatia. Łatwiej jest im opanować czynności wykonywane na co dzień, budować pewność siebie. Lalki Barbie (link) w połączeniu z różnymi akcesoriami umożliwiają zabawę w dom, odgrywanie scenek z życia codziennego. Zabawa lalkami to również okazja do rozwoju społecznego i emocjonalnego. Dziecko staje się bardziej samodzielne, nabywa kolejne umiejętności typu ubieranie, wiązanie kokard, zapinanie guzików. Rozwija się zmysł estetyczny. Lalka staje się wiernym towarzyszem dziecka podczas zasypiania, jedzenia, rysowania, oglądania TV, nauki itd.

Warto wobec tego kupić dziecku nie tylko lalkę, ale też akcesoria, mebelki i ubranka. Przebieranki to wspaniała zabawa. Małemu dziecku wystarczy niewiele gadżetów, ale wraz z upływem czasu wymagania rosną, dziecko potrzebuje stymulacji, różnorodności. Dzieci naśladują rodziców, marzą też o podobnych akcesoriach, dlatego warto je im sprezentować w wersji zabawkowej. Na ubogi asortyment nie można obecnie narzekać, jest on bogaty i zróżnicowany. Nie ma wobec tego problemu z dopasowaniem akcesoriów do wieku i preferencji swojego podopiecznego. W sprzedaży znajdują się też niezwykle realistyczne bobasy płaczące i załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne, z pełnym wyposażeniem w zestawie typu butelka, pieluchy, łóżeczko, smoczek, wózek itd.