Jakie wybrać klocki LEGO dla swojego dziecka?

Wystarczy raz wejść w świat klocków LEGO, aby nie chcieć z niego wychodzić. Pragnienie ciągłego sięgania po nie podsycają kolejne kolekcje, które regularnie pojawiają się na rynku. Twórcy klocków LEGO zadbali o to, aby dla każdego dziecka znalazło się coś odpowiedniego, zgodnie z przedziałem wiekowym.

W poszukiwaniu idealnych klocków LEGO dla dziecka

Dla najmłodszych dzieci idealnie sprawdzają się klocki LEGO Duplo, na które składają się najprostsze elementy. Są one przeznaczone dla dzieci od pierwszego do czwartego roku życia. Jako że małe dzieci nie potrafią jeszcze wykonywać precyzyjnych ruchów, to duże elementy im to ułatwią. Ponadto nie trzeba martwić się o połknięcie czegoś przez podopiecznego. Klocki LEGO Duplo są zabawkami edukacyjnymi, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wspomagają naukę kolorów i kształtów. Jest to idealna opcja, jeśli rodzic pragnie poprawić sprawność manualną swojego dziecka poprzez świetną zabawę. Z kolei dla dzieci między czwartym a siódmym rokiem życia przeznaczone są klocki LEGO Juniors, z których można układać już bardziej skomplikowane modele. Dla dziewczynek idealne będą klocki LEGO Friends wyposażone w figurki pięciu bohaterek, do których można dopasowywać stroje i fryzury. Do tego dochodzą jeszcze domowe zwierzęta i elementy wystroju.

Dzieci będą zachwycone klockami LEGO Disney, idealne dla fanów bajkowych przygód. W sprzedaży znajdują się też klocki LEGO City, które przedstawiają życie w mieście, umożliwiają tworzenie różnych konstrukcji i architektury. Do zestawu dołączone są plansze z ulicami i skrzyżowaniami. W przypadku starszych dzieci świetnie nadają się klocki LEGO Technic ze sklepu tantis. Za ich pomocą można złożyć rozmaite pojazdy, co jednak jest dosyć skomplikowane. Nie każde dziecko będzie w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem, ale warto spróbować swoich sił, bo świetnie wpływa to na rozwój zdolności manualnych i uczy cierpliwości, Dziecko będzie dumne z własnoręcznego zbudowania od podstaw samochodu, łodzi czy gokarta. Co więcej, w przypadku klocków LEGO Technic dostępne są zestawy, w których znajdują się elementy napędowe, a po ich zamontowaniu możliwe staje się sterowanie modelami za pomocą pilota.