Ułożenie kostki Rubika jest trudne?

Kostka Rubika to rodzaj zabawki, którą powinno posiadać każde dziecko. Poprzez dobry wpływ na rozwój dziecięcej kreatywności, umiejętności logicznego, jak i przestrzennego myślenia oraz dzięki ćwiczeniu motoryki małej dziecka kostka Rubika jest zabawką, której popularność nie maleje od kilkudziesięciu lat.

Różnorodne kostki

Magiczna kostka to zabawka dla osób w każdej grupie wiekowej, jednakże dla mniejszych dzieci powinniśmy wybrać kostkę 2x2x2, składającą się z 4 bloczków na każdej ściance. Taka kostka jest mniejsza, poręczniejsza oraz łatwa w ułożeniu. Dzięki temu dziecko nie zniechęci się zastanawiając się, jak układać kostkę Rubika.

Jeżeli dziecko ma już doświadczenie w układaniu lub jest starsze możemy zastanowić się nad kupnem kostki 3x3x3, czyli nad klasyczną wersją z 9 sześcianami na każdym boku. Pierwsze ułożenie klasycznego modelu zajęło jego twórcy ponad miesiąc, jeżeli więc nie chcemy, aby nasze dziecko się nie zniechęciło powinniśmy dowiedzieć się, jak ułożyć kostkę Rubika.

Różnorodne techniki

Klasyczna kostka posiada ponad 43 tryliony kombinacji różnych ułożeń, spośród których tylko jedno jest prawidłowe. Dlatego też dziecko oraz rodzic powinno zapoznać się z metodami układania kostki. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem korzystania z metody zapoznać ze związaną z nią terminologią.

Pozwoli to na zrozumienie poszczególnych etapów oraz pozwoli na efektywniejszą naukę techniki. Dla osób początkujących zaleca się metodę LBL, czyli layer by layer, składającą się z 7 etapów. Jej zaletą jest prostota, jednakże nie daje ona możliwości szybkiego ułożenia kostki.