resoraki

Resoraki – zabawka, która nigdy nie nudzi

Zabawki jakie współczesne dzieci dostają do swej dyspozycji diametralnie różnią się od tych, jakie były obecne na rynku 2-30 lat temu. Dawniej przedmioty przeznaczone do zabawy miały charakter raczej statyczny. Obecnie producenci zabawek nastawili się na tworzenie produktów charakteryzujących się multimedialnością i oddziaływaniem na dziecko wieloma bodźcami. Jest jednakże jeden wyjątek.

Samochodziki takie jak prawdziwe

Resoraki Bebito, bo o nich mowa, bawią dzieci już od kilkudziesięciu lat. Fenomen tej zabawki nieodmiennie opiera się na jej prostocie. Jest to bowiem malutki samochodzik, który wygląda jak prawdziwe auto. Co szczególnie istotne odwzorowane są w nim wszystkie elementy wyglądu zewnętrznego, w jakie wyposażony jest dany model auta w swej naturalnej skali.

Sama nazwa zabawki wzięła się od bardzo charakterystycznego efektu resorowania, jaki pojawia się w momencie upuszczenia trzymanej w górze dolnej lub górnej części auta, która spadając na podłoże wpada w drgania o malejącej częstotliwości.

Zabawka dla małych i dużych

Niegasnąca popularność resoraków obfituje pojawianiem się coraz bardziej dopracowanych modeli samochodów, Szczególnie widać to na przykładzie serii zabawek „Hot Wheels”, które wykonane są bardzo precyzyjny i cieszący oko sposób. Dzięki swoim walorom samochodziki z tej serii budzą zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych miłośników motoryzacji. Z modeli znajdujących się w ofercie można stworzyć kolekcję, liczącą setki egzemplarzy.