ŚPIWOREK DZIECIĘCY ICE GOLDEN LEAVES 2

Najlepszy śpiworek dla dziecka

Wybierając śpiworek dziecięcy do wózka należy przemyśleć jego różne zastosowania. Można go wykorzystać w łóżeczku, ale również podczas podróży autem w foteliku oczywiście wtedy gdy pasy w samochodzie pozwolą na komfortowe zapięcie dziecka. Należy więc zacząć od wybrania odpowiedniego rozmiaru. Wiadome jest, że śpiworek dla rocznego dziecka będzie się różnił rozmiarem od śpiworku przystosowanego dla niemowlaka. Odpowiedni śpiworek nie może być więc ani za duży, ani za mały, ponieważ dziecko nie będzie czuło się komfortowo, a nawet może być skrępowane. To samo tyczy się śpiworka zbyt dużego, ponieważ dziecko podczas kopania nóżkami może wpaść do środka.

Śpiworek odpowiedni do wieku dziecka

Na rynku widnieje mnóstwo ofert, lecz dzielą się one na odpowiednie kategorie wiekowe. Inne śpiworki będą pasować do maluchów w wieku do 6 miesięcy a inne do dzieci większych w przedziale od 6 do 18 miesięcy i 18 do 36 miesięcy. Pamiętać również należy o tym, aby zapięcie w śpiworku było bezpieczne dla dziecka, przykładem może być tu zastosowanie plastikowego suwaka bez przywieszki.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Dzieci bez względu na wiek mają bardzo delikatną skórę, przez co łatwo może zdarzyć się reakcja alergiczna. Należy więc wybrać śpiworek dziecięcy do wózka wykonany z naturalnych materiałów. Śpiworki z tutumi.pl służą przecież do spania, a to oznacza, że dziecko będzie miało styczność z materiałem przez długi czas, szczególnie w okresie bycia nowo narodzonym. Materiał więc nie może doprowadzić do reakcji alergicznej, podrażnień oraz wysypek. Śpiwory dla dzieci do wózka wykonane z tkaniny bambusowe oraz bawełny i innych naturalnych materiałów są najlepszym wyborem. Pozwoli to uchronić niemowlę przed reakcjami alergicznymi. Poza materiałem równie ważne jest wybranie śpiworka odpowiednio grubego. Na rynku dostępne są śpiworki wyposażone w ocieplany wkład, który da komfort dziecku nawet przy niższych temperaturach.