Ukochane plecaczki dla przedszkolaka

Ukochane plecaczki dla przedszkolaka

Dziewczynki i chłopcy potrzebują różnych rzeczy w przedszkolu. Trzeba je w coś spakować i zabrać ze sobą. Doskonale nadaje się plecaczek, wielkością dostosowany do wzrostu dziecka. Poza wygodą noszenia posiada walory estetyczne. Jest dużo mniejszy, niż plecak do szkoły. Powinien być lekki i wykonany z dobrej jakości materiałów. Plecaczek przyda się także na pieszych wycieczkach, na podwórku lub pobycie u babci i dziadka.

Rola plecaczka

  • fizycznie mieści najpotrzebniejsze przedmioty do przedszkola, ukochane maskotki, czy inne zabawki, które dziecko potrzebuje mieć przy sobie oraz chce pokazać innym. Często maluch emocjonalnie przywiązany jest do danego przedmiotu. Rodzic powinien umożliwić mu zabranie tej rzeczy do przedszkola, nawet jeśli będzie leżała w przedszkolnej szafce.
  • cieszy oko, dzieci wybierają sami według swojego gustu i aktualnych upodobań
  • poprawia humor, maluch jest pewniejszy siebie, czuje się doroślejszy, udaje „jakby chodził do szkoły”
  • dziecko jest dumne, że samo niesie na plecach swoje rzeczy i czuje się ważne, uczy się odpowiedzialności, by nigdzie go nie zostawiać.
plecaczki dla przedszkolaka w kształcie tygrysa

Bogaty wybór

Producenci prześcigają się w projektowaniu pożądanych wzorów i kształtów plecaczków dla przedszkolaka. Paleta kolorów plecaczków dostępna w ofercie babyandmam.pl jest równie imponująca. Najpopularniejsze to bliskie sercu postacie z bajek, zwierzęta, samochody lub piłka nożna. Istnieje możliwość zamówienie plecaczka z imieniem. Należy pamiętać o odblaskach, jeśli dany model ich nie ma, warto przyczepić. Materiał wodoodporny uchroni przed deszczem, skarby znajdujące się wewnątrz.

Plecaczek dla przedszkolaka to świetny pomysł na prezent. Przy zakupie warto zadbać, by plecaczek miał odpowiednie atesty.