chłopiec w szkole w eleganckich ubraniach

Stroje galowe dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego

Zarówno strój galowy dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego, jak i strój na WF to obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia w polskiej szkole. Oczywiście czasy białej bluzeczki i czarnej lub granatowej spódniczki u dziewczynek, a białej koszuli i krawata oraz ciemnych garniturowych spodni, odeszły już dawno do lamusa. O obowiązkowych lakierkach już nawet nikt nie pamięta. Jakie więc dzisiaj panują trendy w kwestii doboru stroju galowego?

Modne stroje galowe dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego

Ubrania galowe to strój oficjalny, wręcz ceremonialny. Taka jest przynajmniej definicja słowa „galowy”. Stroje galowe na rozpoczęcie roku szkolnego można nazwać odświętnymi i uroczystymi. Oczywiście taki outfit musi zdecydowanie odróżniać się od codziennego ubioru. Za sprawą stroju galowego chcemy podkreślić ważność jakiegoś wydarzenia. Dobór odpowiedniego ubrania galowego uczy dziecka szacunku dla okoliczności, jak i osób biorących w niej udział. W późniejszym okresie życia pomoże to w znacznym stopniu odpowiednio ubrać się np. idąc na rozmowę o pracę.

Jaki strój galowy dla dziewczynki?

Oczywiście każda szkoła może mieć zgoła odmienne podejście w kwestii doboru stroju galowego. Przeważnie strój tego typu jest opisany w statucie szkolnym lub innym tym podobnym dokumencie. Każdy rodzić może zajrzeć więc do niego, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Niemniej jednak pewne wytyczne są stałe i obowiązujące w każdej szkole. Odpowiednim strojem galowym dla dziewczynek jest biała bluzka, która nie może być prześwitująca, nie może posiadać głębokiego dekoltu oraz musi zakrywać plecy, brzuch i biodra. Ponadto wymagana jest spódnica lub spodnie w ciemnym kolorze oraz buty płaskie lub na niskim obcasie. Dodatkowo rajstopy powinny być w kolorze granatowym lub cielistym.

Jaki strój galowy dla chłopca?

Dobranie odpowiedniego stroju galowego dla chłopca będzie zarówno łatwiejsze, jak i posiadające mniej możliwości. Oficjalne wytyczne dla chłopców nakazują koszule w białym kolorze, klasyczny krawat, spodnie i marynarkę w ciemnych kolorach, a także eleganckie buty i skarpety w jednolitym kolorze.