Jakie zabawki będą odpowiednie dla niemowlaka?

Mogłoby się wydawać, że niemowlak nie potrzebuje zabawek, bo i tak większość czasu śpi albo je, ale warto pomyśleć o ich zakupie już podczas kompletowania wyprawki. Nauka poprzez zabawę to najefektywniejszy sposób na przyswojenie wiedzy i opanowanie nowych umiejętności. Najważniejsze będzie to, aby dobierać zabawki dla niemowląt do ich wieku i indywidualnych zdolności. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie zabawek o walorach edukacyjnych, aby wesprzeć prawidłowy rozwój maluszka już w najwcześniejszych miesiącach jego życia. Pora zastanowić się nad tym, co dokładnie warto kupić niemowlakowi.

Jakie wybrać zabawki dla niemowlaka?

Dzieci uwielbiają się bawić, ale paromiesięczne maluszki nie potrzebują jeszcze zbyt wielu zabawek. Bardzo ważne będzie wobec tego dobranie odpowiednich gadżetów, mając na uwadze etap rozwoju swojego dziecka. Na początku dziecko jest w stanie tylko unosić głowę podczas leżenia na brzuchu, dopiero po pewnym czasie zaczyna siadać i raczkować, a na chodzenie trzeba poczekać kilka miesięcy. Godnymi polecenia zabawkami dla niemowląt (https://tantis.pl/zabawki-dla-niemowlat-c5315) są karuzele do łóżeczka, kolorowe, z zawieszkami, wydające dźwięk. Dla dziecka leżącego na plecach spoglądającego do góry taka karuzela będzie niezwykle atrakcyjnym gadżetem. Maluszek wodzi wzrokiem za elementami poruszającymi się na karuzeli, co jest świetnym ćwiczeniem do jego narządu wzroku.

Zaleca się wybierać karuzele w kontrastowych, intensywnych kolorach, wzbogacone o różnorodne elementy. Świetnie sprawdzi się także grzechotka dla maluszka, po którą będzie chętnie sięgać i uczyć się chwytać. Starszemu dziecku można kupić już wieloelementową grzechotkę, stymulującą zmysł, wykonaną z różnych materiałów, łatwą do utrzymania w czystości. Świetnie sprawdzą się także gryzaki, szczególnie w okresie ząbkowania. Będą zabawką i jednocześnie gadżetem, który przyniesie ulgę obolałym i opuchniętym dziąsłom. Przyda się również mata edukacyjna, która wesprze prawidłowy rozwój dziecka. Mile widziane będą też piłki, przytulanki, książeczki dla niemowląt, miękkie klocki, kostki sensoryczne, interaktywne zabawki wydające dźwięki i świecące.