gra Emocje1

Gry o emocjach dla Dzieci

Nauka o emocjach jest niesamowicie ważna. Ponadto, zajmuje to dużo czasu dla większości dzieci. Ustrukturyzowane gry mogą naprawdę pomóc w tym procesie, jak również rozmowa o uczuciach. Dzieci muszą widzieć emocje u innych i rozmawiać o nich. Muszą też bawić się w przybieranie różnych min i obserwowanie, jak inni robią to samo. Wszystkie działania są zabawne i osiągalne. Są świetne dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale mogą być również wypróbowane przez starsze dzieci.

Regulacja emocjonalna

Regulacja emocjonalna jest definiowana jako zdolność do rozpoznawania i kontrolowania swoich emocji (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych) oraz reagowania odpowiednimi zachowaniami w różnych warunkach społecznych. Dzieci rozwijają te umiejętności obserwując, jak ludzie wokół nich reagują i wykazują spójne zachowania w określonych sytuacjach. Dzieci, które mają trudności z tymi umiejętnościami rozpoznawania i kontroli, mogą potrzebować angażować się w działania i używać narzędzi do lepszego regulowania swoich emocji. Ten artykuł sugeruje kilka zabawnych gier, które pomogą poprawić regulację emocjonalną. Badania wykazały, że gry skutecznie pomagają w społecznym i emocjonalnym uczeniu się dzieci. Te dwa procesy regulacji emocji, społeczne i emocjonalne uczenie się są kluczowe dla regulacji emocji. Według psychologów klinicznych niektóre gry mogą być bardziej skuteczne niż inne w zależności od temperamentu i osobowości dziecka. Konkretna niepełnosprawność lub zaburzenie również odgrywa rolę w poziomie zdolności, jak również w przejawach zachowań, czy ekspresji negatywnych emocji.

Gra planszowa o emocjach

gra Emocje1

Dzieci uczą się poprzez naśladowanie zachowań dorosłych. Emocje – gra planszowa to idealny sposób na naukę poprzez zabawę. Gra dostępna tutaj jest absolutnym bestsellerem, który zapewnia doskonałą zabawę przez długie godziny. Wspólnie spędzony czas z rodzicami jest tak cenny dla dzieci. Gra dostępna jest dla dzieci od 7 roku życia. Doskonale obrazuje ona wszystkie emocje, które są nieodzownym elementem w życiu człowieka. Dzieci uczą się jak w naturalny sposób nie tylko okazywać, ale i rozmawiać o emocjach – nawet tych trudnych. Gra Emocje zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2019 w kategorii gier dla najmłodszych. To niewątpliwie zasłużone wyróżnienie. Gra składa się z bogato ilustrowanego zestawu – w skład którego wchodzą: duża plansza, 112 kart z ciekawymi zadaniami, kostka i 4 pionki do gry, 16 okrągłych tafelków, a także instrukcję. W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy. Wydawnictwo Kukuryko stworzyło grę, która rozbawi nie tylko dzieci ale i dorosłych. Zadania wymienione na kartach są różnorodne i dopasowane do wieku uczestników gry. Z pewnością każde z zadań otworzy uczestnika na nowe emocje. Gra Emocje to przede wszystkim edukacja połączona z dobrą zabawą. Jest to świetna opcja zarówno dla rodzin, jak i grup znajomych. Gra nigdy się nie nudzi, gdyż niezliczona ilość zadań nie pozwala na odrobinę nudy. Już teraz sprawdź, jak bardzo ta wyjątkowa gra pomoże Ci zrozumieć emocje w Twoim życiu. Pokaż grę swoim dzieciom, aby umiały one rozpoznawać emocje i panować nad nimi. Życie to nie tylko radość i zadowolenie, ale także smutek i przygnębienie. Inteligencja emocjonalna powinna być budowana od najmłodszych lat. Zadaniem rodziców jest ukształtowanie ich pociech, tak aby umiały poradzić sobie w życiu. Gra Emocje to pierwszy krok do samodzielności dzieci. Dzieci dzięki formule gry z przyjemnością uczy się nowych, ale jakże pomocnych rzeczy.